Eko Kosmetyki

Magazyn ekokosmetyczny

Dlaczego warto kupować świece sojowe zamiast parafinowych?

Dlaczego warto kupować świece sojowe zamiast parafinowych?

Świece zapachowe to sekret idealnej nocy relaksu. Aromat unoszący się w powietrzu tworzy w powietrzu magię, która sprawia, że noce wielu par są przyjemniejsze. Towarzyszą nam samotnie na zjazdy rodzinne, wakacje i relaksujące wieczory. Przesycone zapachem wnętrze staje się wygodniejsze, budząc dobre skojarzenia. Warto jednak pamiętać, że niektóre świece mogą stanowić poważne zagrożenie dla naszego zdrowia, jeśli palą się przez dłuższy czas. Mówimy o świecach parafinowych. Odkryj niebezpieczeństwa wosku parafinowego i dowiedz się, dlaczego naturalne świece sojowe są lepszym wyborem.Dlaczego warto wybrać świece sojowe? Jakie mają właściwości i aromaty?

Ekologiczne świece sojowe

Tradycyjne świece, z których korzysta wielu z nas, wykonane są z parafiny. Warto wspomnieć, że materiał ten jest pochodną ropy naftowej, produktu rafinacji ropy naftowej. Podczas palenia tradycyjnych świec parafinowych w pomieszczeniach uwalniane są wysoce toksyczne substancje rakotwórcze, takie jak toluen i benzen. Warto wiedzieć, że paleniu świec parafinowych często towarzyszą nasilone bóle głowy lub objawy alergii. Substancja jest szkodliwa dla zdrowia i środowiska.
Eko świece sojowe można bez obaw zapalać w zamkniętych pomieszczeniach. Są całkowicie bezpieczne dla alergików, dzieci i zwierząt. Podczas procesu spalania uwalnia się tylko zapach zawartych w nim olejków eterycznych. Nie odczujesz żadnych negatywnych skutków palenia ekologicznych świec sojowych w swoim domu. Naturalny wosk sojowy pozyskiwany jest z utwardzonego oleju sojowego, dzięki czemu jest produktem w pełni ekologicznym.

Sojowe świece zapachowe dla zdrowiia

Warto pamiętać, że świece sojowe mogą poprawić nasz stan psychiczny i zdrowie. jak? Dobrze wpływa na nasz układ nerwowy, dzięki naturalnym świecom, które redukują bardzo szkodliwy dla zdrowia stres. Stanowi dobrą podstawę wielu chorób, w tym raka. Dlatego tak ważne jest w dzisiejszych czasach zareagowanie na ten fakt i pozbycie się stresu w naszym życiu. Na szczęście naturalne świece pomagają nam przynieść coś więcej niż tylko zapach. Świece sojowe również wnoszą harmonię do ducha, dzięki czemu poprawia się nasze samopoczucie. Jeśli dzięki świecom poczujemy się spokojni i radośni, szybko odczujemy też poprawę naszego zdrowia. To z kolei pozwoli nam lepiej radzić sobie z codziennymi trudnościami i przeciwdziałać stresowi, do którego jesteśmy przyzwyczajeni. Opłaca się zadbać o siebie z wyprzedzeniem, zwłaszcza gdy jest to łatwe, wprowadzając odpowiedni nastrój do naszego życia za pomocą naturalnych świec.

Woki sojowe alternatywa dla tradycyjnych świec.

Aromatyczne woski sojowe to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią używać wielu zapachów w swoim domu, nie wydając zbyt dużo pieniędzy. To także rekomendacja dla każdego, kto lubi najpierw przetestować zapach wosku, a dopiero potem zdecydować się na konkretną świecę. Wosk występuje w wielu formach – czekolady, kulki, kostek, pojedynczych kostek..Stosując woski zapachowe należy również zwrócić uwagę na intensywność zapachu, jaki chcemy osiągnąć. Dokładnie tak samo, zapach będzie delikatny, wygodny i subtelny. Dla miłośników mocniejszych zapachów warto włożyć dwie kostki. Pamiętaj, że na intensywność zapachu duży wpływ ma również wielkość pomieszczenia, w którym się woskujemy. Niektórzy z Was mogą chcieć rzucić 3 kostki, o ile mają głęboki kominek :). z pewnością! Należy również pamiętać, że każda świeca czy wosk ma inną intensywność – niektóre są słabsze i mniej wyraziste, inne są bardzo mocne i pachnące.

Powrót na górę