Eko Kosmetyki

Magazyn ekokosmetyczny

Dezodoranty w kremie- innowacja, która pozwoli zadbać o skórę pod pachami

Dezodoranty w kremie- innowacja, która pozwoli zadbać o skórę pod pachami

Skóra pod pachami jest niezwykle wrażliwa i co więcej podatna na wszelkie podrażnienia. Nie da się więc ukryć, że panie, a coraz częściej także i panowie, starają się odpowiednio o nią zadbać. Niemniej jednak dla większości z nas jest to niezwykle problematyczne przedsięwzięcie. Często bowiem nie możemy idealnie dobrać kosmetyków, a co więcej, tradycyjne antyperspiranty zawierają w sobie zarówno alkohol jak i aluminium, które jeszcze dodatkowo potęguje problem podrażnień. Nie sposób zapomnieć o tym, że pojawia się również dodatkowe utrudnienie w postaci potu i przykrego zapachu. Okazuje się, że jednym z najskuteczniejszych kosmetyków, które mogą zapach potu zneutralizować, a jednocześnie odpowiednio zadbać o skórę pod pachami są dezodoranty w kremie. Co warto o nich wiedzieć?

Dezodorant w kremie- bezpieczny i skuteczny

Dezodorant w kremie swoją skuteczność opiera tylko i wyłącznie na staranie wyselekcjonowanej kompozycji składników naturalnych. Bazuje on bowiem na ekstraktach roślinnych o silnym działaniu nawilżającym, a także na sodzie oczyszczonej i naturalnych olejkach eterycznych. By dezodorant w kremie idealnie zadbał o niezwykle wrażliwą skórę pod pachami, dodatkowo dodaje się do niego masło shea lub olej kokosowy, który wykazuje niezwykle silne działanie regenerujące i nawilżające. Warto więc w tym momencie podkreślić, że w składzie tego kosmetyku z pewnością nie znajdziemy ani grama aluminium czy też alkoholu, które mają za zadanie dodatkowo wysuszyć skórę pod pachami. Niemniej jednak trzeba w tym momencie również wspomnieć o tym, że dzięki zastosowaniu olejków eterycznych o pięknych zapachach i właściwościach bakteriobójczych, dezodorant w kremie skutecznie neutralizuje przykry zapach potu. Warto wiedzieć, że pot sam w sobie jest bezwonny jednak bakterie, które gromadzą się na skórze pod pachami, sprawiają, że jego zapach staje się niezwykle nieprzyjemny. Wobec tego dezodoranty w kremie- w przeciwieństwie do blokerów potu- nie hamują jego wydzielania, a jedynie neutralizują bakterie odpowiedzialne za jego zapach. W efekcie możemy cieszy się świeżością i piękną wonią przez niezwykle długi czas.

Dezodorant w kremie

Jak stosować dezodorant w kremie?

Dezodorant w kremie zazwyczaj występuje w szklanych i niezwykle estetycznych opakowaniach. Nie tylko pięknie i nowocześnie one wyglądają, ale również są bardzo proste w stosowaniu. Wystarczy jedynie nabrać niewielką ilość preparatu, a następnie okrężnymi ruchami wmasować go w skórę pod pachami. Oczywiście dezodorant w kremie wchłania się błyskawicznie, a co więcej nie pozostawia żadnych śladów na tkaninach. Zwykle dezodorant w kremie ma niezwykle przyjemna konsystencję, a jego zaaplikowanie nie sprawia najmniejszych problemów. Już po pierwszym zastosowaniu da się wyczuć niezwykle przyjemny zapach, a także stopniowo redukowane są podrażnienia. Skóra pod pachami zyskuje więc nie tylko pożądaną gładkość, ale jest także wolna od krostek i pieczenia, które mogą pojawić się nie tylko po goleniu, ale także po kontakcie ze zbyt silnym antyperspiranetem.

Czy dezodorant w kremie jest wydajny?

Wiele osób zastanawia się, jak przedstawia się wydajność dezodorantu w kremie. Nie jest bowiem tajemnicą, że ten naturalny kosmetyk będzie nas kosztował nieco więcej, niż chemiczny artyperspirant. Okazuje się jednak, że produkt ten- przy odpowiednim stosowaniu- jest kosmetykiem niezwykle wydajnym. Tak naprawdę wystarczy nanieść jego niewielką porcję jedynie raz dziennie, by czuć się świeżo i komfortowo, a jedno opakowanie może wystarczyć nawet na kilka miesięcy.

Powrót na górę