Eko Kosmetyki

Magazyn ekokosmetyczny

Szampony do włosów w kostce – zalety, jak stosować i dla kogo są przeznaczone

Szampony do włosów w kostce – zalety, jak stosować i dla kogo są przeznaczone

Ciało kocha to, co naturalne, dlatego też świadome decyzje, czy to pielęgnacyjne, czy żywieniowe bardzo szybko odzwierciedlają się w naszym wyglądzie. Okazuje się, że kosmetyki o dobrym składzie wcale nie muszą być drogie, a wręcz przeciwnie, mogą posiadać również inne zalety, jak na przykład kwestia less waste. Również w dziedzinie pielęgnacji włosów, takie kosmetyki okazują się być niezwykle pomocne, a należą do nich między innymi naturalne mydła do włosów.

Mydła w kostce a szampony w kostce – czy są tym samym?

Choć szampony do włosów w kostce przypominają mydło i często są również nazywane mydłami, nie zawsze są tym samym. Naturalne mydła do włosów w kostce muszą zawierać informację o tym, że należy stosować je właśnie do włosów. Jeśli takiego oznaczenia nie posiadają, najprawdopodobniej są to mydła do ciała. Różnica polega w odmiennym pH obu kosmetyków, dlatego też wybierając kosmetyk typowo do włosów, należy mieć na uwadze to, aby takie było oznaczenie producenta.

Szampon do włosów w kostce
Szampon do włosów w kostce

Naturalne mydła do włosów – działanie

Wiele osób obawia się zmiany klasycznego szamponu do włosów na szampon w kostce. Okazuje się jednak, że mydło do włosów w kostce niczym nie ustępuje tradycyjnemu szamponowi, a często też wpływa pozytywnie na włosy. Naturalne mydła do włosów stworzone są na bazie naturalnych detergentów, które są niezbędne do prawidłowego, a tym samym delikatnego oczyszczenia skóry głowy. Nie zawierają one składników sztucznych, a zamiast tego bogate są w naturalne składniki odżywcze. Zawarte w nich olejki odżywiają, nawilżają i regenerują włosy.

Jak używać szamponów w kostce?

Szampony do włosów w kostkach, wbrew obawom wielu użytkowniczek tradycyjnych szamponów, charakteryzują się również wygodą używania. Dobrze się pienią i mogą być stosowane na trzy sposoby.

  • Pierwszy z nich to tradycyjne namaczanie mydła, spienianie go poprzez pocieranie w dłoniach i mycie powstałą pianą.
  • Drugim sposobem jest umieszczenie niewielkiego kawałka mydła w szczelnym, zamykanym pojemniczku czy słoiku wraz z wodą i energiczne potrząsanie pojemnikiem, aż do momentu wytworzenia się piany.
  • Jeszcze innym sposobem używania tego typu szamponów jest pocieranie kostką bezpośrednio o włosy.

Wszystkie te sposoby mogą być stosowane zamiennie lub zgodnie z preferencjami. Dla przykładu, osoby, którym zależy na delikatnym oczyszczeniu włosów, skorzystają z zalet rozcieńczania mydła w pojemniczku z wodą.

Mydła do włosów w kostce – zalety

Zalety naturalnych szamponów do włosów w kostce wykraczają daleko poza dobry i prosty skład kosmetyku. To sprawia, że wiele osób decyduje się na zmianę tradycyjnego szamponu na szampon w kostce, właśnie ze względu na korzyści płynące z jego stosowania.

Wydajne kosmetyki do włosów

Ogromną zaletą szamponu do włosów w kostce jest to, że jest on niezwykle wydajny. Przechowywanie go w suchym pojemniczku sprawia, że będzie można korzystać z niego o wiele dłużej. Mydło do włosów bardzo dobrze się pieni, dzięki czemu już niewielka jego ilość wystarcza do prawidłowego umycia włosów. Wysoka wydajność mydła sprawia, że otrzymujemy kosmetyk o czystym składzie za niewielkie pieniądze.

Kosmetyki less waste / zero waste

Wybierając szampony do włosów w kostce, przyczyniamy się do zmniejszenia ilości odpadów, które w chwili obecnej stanowią problem na skalę światową. Naturalne mydło zapakowane jest w papierowy kartonik. Mydła można używać do ostatniego kawałeczka, dzięki czemu nie marnujemy ani grama produktu. Prosty skład mydła sprawia, że jego używanie nie wpływa negatywnie na środowisko. Naturalne mydła do włosów nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, dlatego też okazują się być idealnym rozwiązaniem dla wegan i wegetarian.

Kosmetyki dla minimalistów

Szampon w kostce zajmuje niewielką ilość miejsca, gdyż wystarczy przechowywać go w pudełeczku czy mydelniczce. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią w swoich łazienkach wystawek kosmetyków przypominających drogeryjną półkę. Mydło do włosów w kostce świetnie sprawdza się też w podróży. Zajmuje niewiele miejsca w walizce, może zastąpić również żel pod prysznic. Zabierając taki kosmetyk w podróż, nie trzeba się też obawiać rozlania produktu.

Powrót na górę