Eko Kosmetyki

Magazyn ekokosmetyczny

Wosk sojowy do świec- czym jest i jakie są jego zalety

Wosk sojowy do świec- czym jest i jakie są jego zalety

Z pewnością każdy z nas lubi otaczać się pięknymi świecami, które nie tylko potrafią skutecznie ozdobić wnętrze, ale co więcej wprowadzić do niego ciepłą i przytulną atmosferę. Tradycyjne świece parafinowe, mimo niekwestionowanych zalet posiadają również swoje wady. Mianowicie w procesie spalania wydzielają szkodliwe substancje, które w większych ilościach mogą przyczynić się do bólu głowy lub innych dolegliwości. Okazuje się, że rozwiązaniem jest wosk sojowy do świec Kerasoy Container. Czym się on charakteryzuje i jakie są jego zalety?

Wosk Kerasoy Container- czym jest?

Wosk sojowy Kersaoy Container jest produktem całkowicie naturalnym, który pozyskuje się z ziaren soi. To właśnie on stanowi podstawę z której powstają zapachowe, naturalne świece sojowe. Co więcej wosk Kerasoy Containter jest również produktem wegańskim i roślinnym. Można powiedzieć, że wosk ten stanowi świetną alternatywę dla parafiny, która- jak zostało to już wspomniane- w procesie spalania może przyczynić się do bólu głowy i innych dolegliwości. Problem ten całkowicie zostaje wyeliminowany podczas palenia świec z wosku sojowego. Co więcej są one bezpieczne w użytkowaniu i można te świece palić w obecności dzieci, a także kobiet w ciąży. Świece sojowe nie będą przeszkadzać również zwierzętom. Wosk sojowy Kerasoy Containter jest produktem w pełni biodegradowalnym, a co najważniejsze wydajnym, gdyż może on palić się nawet o 50% dłużej, niż zwykłe świecie parafinowe. W 1991 roku, jeden z ówczesnych producentów świec Michael Richards, chciał odnaleźć alternatywę dla wosku pszczelego i podczas wielokrotnych eksperymentów, odkrył on, że surowiec ten można również pozyskać z ziaren soi. To właśnie było bodźcem do stworzenia nowego rodzaju świec, które szybko zaskarbiły sobie grono zwolenników. Warto zaznaczyć, ze sam proces przygotowania wosku sojowego jest niezwykle prosty. Ziarna soi są w pierwszej kolejności dokładnie oczyszczane, a następnie łuskane. Kolejno przerabia się je na płatki, z których odsączany jest olej. W ten właśnie sposób powstaje wosk sojowy Kerasoy Container.

Zalety wosku sojowego

Skoro wiadomo już, w jaki sposób pozyskiwany jest wosk sojowy, warto więc teraz poświęcić uwagę jego zaletom. Jest ich niekwestionowanie wiele i z pewnością, to właśnie one przyczyniły się do spopularyzowania wosku sojowego. Jednym z jego plusów jest umiejętność nadania wyprodukowanej z niego świecy niezwykłej głębi zapachowej, a także doskonałej ekspozycji aromatu. Naturalny wosk sojowy Kerasoy Container świetnie wchłania zapachy olejków eterycznych. Wosk sojowy charakteryzuje się również niską temperaturą topnienia, która wynosi około 45-50 stopni Celsjusza. Śmiało można więc wykorzystywać świece sojowe, bez ryzyka poparzenia. Warto wspomnieć również o tym, że wosk sojowy Kreasoy Container pali się niezwykle czystym i delikatnym płomieniem, który nie kopci. W samym procesie spalania się świec sojowych wytwarzane jest również o wiele mniej sadzy, niż w przypadku parafinowych odpowiedników, a także nie wydzielają one tak dużej ilości szkodliwego dwutlenku węgla. Warto jednak pamiętać, że podczas pierwszego palenia świecy wykonanej z wosku sojowego niezbędne jest doprowadzenie do tego, by równomiernie się on rozpuścił do krawędzi szkła, dzięki czemu świeca nie będzie się tunelować. Co więcej, warto pamiętać o przycinaniu knota o około 0,5 centymetra. Kolejno świece sojowe najlepiej palą się od 30 minut do 4 godzin, a zbyt długie palenie może skrócić ich żywotność i doprowadzić do przegrzania się wosku.

Powrót na górę